»Več moramo porabiti ne za Donalda Trumpa, temveč za grožnje Vladimirja Putina.«
»Razlika med ruskimi proračunskimi načrti in njeno dejansko vojaško porabo v letu 2022 nakazuje, da je invazija na Ukrajino Rusijo stala veliko več, kot je predvidevala.«
»Neposredna grožnja naši državi ni izginila in razvoj zadnjih dogodkov v Siriji to grožnjo še povečuje kljub videzu zmernosti, ki ga skušajo prikazati uporniški voditelji.«
»Pričakujem, da bo 18 zaveznic letos za obrambo porabilo dva odstotka svojega BDP-ja.«
»Moramo biti pripravljeni plačati ceno za mir. Več denarja, močnejša je naša obramba, učinkovitejše je naše odvračanje, večja je naša varnost.«
»Plačati morajo svoje račune.«
»Naredimo primerjavo. Iran je lani porabil 16 milijard dolarjev za vso svojo vojsko, ki šteje skoraj milijon vojakov. Združeni arabski emirati, ki imajo vseh prebivalcev milijon, je porabil 22 milijard, Savdska Arabija pa 87 milijard.«
»Povečanje vojaških izdatkov, ki mu še nikoli do zdaj nismo bili priča, je neposreden odziv na slabšanje miru in varnosti v svetu. Države dajejo prednost vojaški moči, vendar tvegajo, da se v vse bolj nestabilnem geopolitičnem in varnostnem okolju začnejo vrteti v spirali ukrepov in protiukrepov.«
»Kitajska vse bolj vlaga v svoje pomorske sile, da bi razširila svoj domet do Tajvana, nato pa še dlje od Južnokitajskega morja.«
»S precejšnjo gotovostjo lahko rečemo, da pandemija ni imela večjega vpliva na svetovne vojaške izdatke v letu 2020. Bomo pa še videli, ali bodo države ohranile to raven vojaških izdatkov tudi v drugem letu pandemije.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju